Font Size

Profile

Ustawienia strony

Aktualności

Spotkania z profilaktyką

Klasy 5 realizowały program ,,Tolerancja i szacunek to mój wizerunek”. W trakcie spotkań uczniowie poznawali czym jest szacunek i co jest potrzebne, aby stosować go w codziennym życiu, a także jak szanować siebie i innych. Celem warsztatów było niwelowanie zachowań agresywnych poprzez rozwijanie zachowań pozytywnych  oraz nauka akceptowania błędów.

Uczniowie klas 6 zrealizowali dwa programy. Pierwszy z nich to program rekomendowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych „Debata”. Jest on skierowany głównie do młodzieży, która jeszcze nie miała kontaktu z alkoholem. Jego celem jest zapobieganie przedwczesnemu spożyciu alkoholu oraz jego negatywnym skutkom, a także promowanie postawy abstynencji. Drugie działanie to program profilaktyczny „Fake news – prawda czy fałsz”. Przesyt informacji w mediach sprawia, że dzieciom trudno jest oddzielić informacje prawdziwe od fałszywych. Fake newsy to wiadomości oparte na dezinformacji celowej bądź nie. Celem warsztatów było przede wszystkim wzmocnienie uczniów w obszarze edukacji medialnej. Uczestnicy dowiedzieli się po czym poznać fake newsy, jakie mają cechy, skutki opierania swojej wiedzy na nich, a także potencjalne motywacje nadawców nieprawdziwych treści.

W klasach 7 przeprowadzono program „Trening redukcji stresu”. W zajęć uczestnicy dowiedzieli się jaki stres, im służy i jak go wykorzystać do osobistej motywacji. Określali też jaki stres ich osłabia. Poznali techniki uspokajania się i zmniejszenia napięcia, a także rozwijali postawę akceptacji wobec samego siebie.

Zajęcia zostały sfinansowane przez Urząd Miasta w Krasnymstawie.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Spotkania z profilaktyką